gakuen alice
siteme hoş geldiniz üye deilseniz üye olun üyeyseniz giriş yapın
gakuen alice
siteme hoş geldiniz üye deilseniz üye olun üyeyseniz giriş yapın
gakuen alice
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  kapıkapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

reiki

2 posters
YazarMesaj
*Dead_Angel*
öğretmen
öğretmen
*Dead_Angel*

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/07/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3268
alice alice :
  • tehlikeli
  • gizli

Nerden Nerden : GaGA
tavşanı tavşanı : 5443
ismim ismim : Aynur

karekter sayfası
uyarı seviyesi:
reiki Left_bar_bleue0/3reiki Empty_bar_bleue  (0/3)
reiki Left_bar_bleue50/50reiki Empty_bar_bleue  (50/50)
reiki Empty
MesajKonu: reiki   reiki EmptyCuma Nis. 09, 2010 9:20 am

C e R e N * M i K a N demiş ki:
Öncelikle söyliyim bu reiki hakkında tüm bilgiler yazmıyo. Daha fazlası ve garip şeyler de var reiki hakkında ben kendi ellerimle yazıcam..! (= Belki bu yazıları okumadan yorumlara “saol” yazarsınız ama okumanızda yarar var.

Reiki, bedende meydana gelen enerji dengesizliklerini ve negatif enerji blokajlarını çözebilmek için yetersiz veya eksik kalan kendi enerji bedenimizi dengeleyip, tamamlayarak ve temelde bilinç değişikliği gerçekleştirerek ruhsal, dolayısıyla da fiziksel iyileşme sürecini başlatmamız yolunu açar. Burada bahsedilen 'enerji beden', 'ruh', 'enerji dengesizlikleri' ve 'negatif enerji blokajları'nın bilimsel birer açıklamaları bulunmamaktadır. Reiki fiziksel, zihinsel, duygusal sorunların tümünde kullanılabilir. Reiki bir din değildir ve hiç bir inanca bağlı tutulmaz. Reiki'nin işe yararlığının bilim adamlarınca ispat edilemediği unutulmamalıdır.
Birçok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar, zihinsel ve bedensel gerginliklerden kurtulmayı sağlar. Sağlık ve kişisel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yaptığı, bu tekniği uygulayan ve uygulatanlar tarafından söylenmektedir.
Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır. Dünyada bir çok hastane reiki uygulamayı bütünleyici tedavi olarak kabul etmektedir. Reiki'nin evrensel bir enerji olduğu söylenmektedir ve hiçbir kişinin tekelinde olmadığı belirtilmektedir. Reiki ile herkesin kendisinin şifacısı olabileceği Reiki uygulayıcıları tarafından söylenir.
Bir Reiki Master aracılığı ile herkes tarafından öğrenilebilen kullanılması çok kolay ama çok güçlü bir tekniktir. Eğitim semineri kısa sürelidir (1 veya 2 gün). Öğrenilmesi ve kullanılması kolaydır.
Reiki, bir Reiki Master'ının öğrencisine Reiki'yi kullanma yeteneğini transfer etmesiyle (el vermesiyle) olur. Seminere katılan kişi enerjiyi, enerjinin çalışma sistemini ve Reiki ile ilgili teorik bilgiyi öğrenir elverme inisiyasyon (uyumlanma) seansı sonrasında Reiki enerjisine kanal olup Reiki'yi kullanmaya başlar. Reiki, kanal olunduktan sonra enerjinin ellerden geçerek aktarılması ile kullanılır. Enerji aktarımı sırasında uygulama yapılan kişiye, o kişiden de uygulama yapan kişiye herhangi bir problem geçmez. Reiki uygularken konsantrasyon gerekmez. Reiki için inanmak şart değildir. Siz inanmasanız bile o çalışır ve şifa verir. Reiki bir kez elde edilip ömür boyunca kullanılır. Kullanmazsanız bile kaybetmezsiniz. Reiki'yi öğrenmenin ve kullanmanın, kişinin eğitim, bireysel zeka ve ruhsal tekamül düzeyi ile ya da inancıyla ilgisi yoktur.
Reiki ile çalışma üç aşamada öğrenilir ve bunlar hem bağımsız hem de birbirlerini tamamlayıcı düzeylerdir. Hep birlikte tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluştururlar. Herkes her düzeyin eğitimine açıktır ve herkes kendine uygun gördüğü düzeyde öğrenimi bırakabilir ya da öğretmen olabilir. Dereceler insanların birbirine üstünlük sağlaması için değildir.

NOT: Reikinin 2. aşamasında, korkularınız ve önceden yaşanmış travmalarınız varsa bilinç altınıza iniliyor ve kötü anılarınızı unutuyorsunuz.. (Ben 1. aşamadaki gevşemeyi bunu bilen öğretmenime yaptırdım ve enerjiyi çok rahat hissedebiliyosunuz..) (Bunları ben yazdım xD)
https://gakuenalice.1forum.biz
avakan
alice personeli
alice personeli
avakan

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 22/04/10
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1035
alice alice :
  • tehlikeli

tavşanı tavşanı : 2096

reiki Empty
MesajKonu: Geri: reiki   reiki EmptyÇarş. Mayıs 05, 2010 12:51 pm

paylaşım için teşekkürler.
*Dead_Angel*
öğretmen
öğretmen
*Dead_Angel*

Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 12/07/09
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 3268
alice alice :
  • tehlikeli
  • gizli

Nerden Nerden : GaGA
tavşanı tavşanı : 5443
ismim ismim : Aynur

karekter sayfası
uyarı seviyesi:
reiki Left_bar_bleue0/3reiki Empty_bar_bleue  (0/3)
reiki Left_bar_bleue50/50reiki Empty_bar_bleue  (50/50)
reiki Empty
MesajKonu: Geri: reiki   reiki EmptyÇarş. Mayıs 05, 2010 6:41 pm

birşeydeil
https://gakuenalice.1forum.biz

reiki
1 sayfadaki 1 sayfası